čtvrtek 24. března 2016

Návrh obálky od čtenářky

Loni během dlouhého čekání na čtvrtou Rafaelku jedna z mých čtenářek Zdeňka Kohlová založila na facebooku skupinu nazvanou We ♥ love Rafaelova škola.

Upřímně - pro mě je to veliká pocta, když si kokoli z vás rád přečte, co jsem napsala, a ještě založí stránky, které knihám dál pomůžou.

Ve skupině to docela žije, i já přispívám, a minulý týden Zdeňka vytvořila návrh obálky, jak by mohlo Vlnění nymf vypadat podle ní. Mnoho z vás obálku vidělo, líbila se vám, ale jsou i takoví, kteří se na facebooku nevyskytují, tak právě pro ně sem fotku obálky dávám.

Když jsem sama na podzim 2015 vymýšlela tu obálku, se kterou knihu v současnosti prodávám, musela jsem přemýšlet trochu více globálně.
Plánuju, že postupně vydám jako e-knihy i staré díly Rafaelky a samozřejmě i všechna pokračování, která teprve musím napsat. Proto jsem koumala, jak udělat obálku, kterou bych mohla univerzálně využívat pro všechny díly od jedničky do osmičky.

A tak jsem nakonec vytvořila...
ornament rámující fotku zpěněné mořské hladiny, kterou jsem vyfotila na člunu mezi Zakynthosem a Kefalónií přesně tam, kde se Marina se spolužáky a Rusalkou proháněla.
Ano, nejdříve jsem se tam proháněla já, pak moji hrdinové.
V dalším dílu, který je ze světa dryád, orámuje ornament fotku s tematikou stromů (v zastromované krajině se proháním stále.).

Jinak se mi ale Zdenčina obálka moc líbí a doufám, že zaujala i vás. A jestli jste zvědaví na video, podle něhož jsem vytvářela ornament na obálce Rafaelky, tak můžete koukat. Možná se budete hodně divit. A možná se budete ještě více divit, když přiznám, že je to první ornament, který jsem se kdy pokusila vytvořit. A hned jsem měla tu "drzost", že jsem ho hodila na obálku. Samozřejmě najdete jisté odchylky...


4 komentáře:

 1. Tahle obálka je fantastická, moc se mi líbí :)

  OdpovědětVymazat
 2. Teda! Tak to je opravdu nádherná obálka.
  Hlavně se mi líbí, že ponechala základní motiv...Ta si s tím vážně vyhrála.

  OdpovědětVymazat
 3. Tahle obálka se mi moc líbí i proto, že drží podobný koncept jako mají ostatní knihy, ale zároveň není tak dětské. Myslím, že kdyby někdy opět pokračovalo tištěné vydání(což bych si moc přála), tak by mohlo vypadat nějak podobně.

  OdpovědětVymazat